ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ!

неділя, 13 січня 2013 р.

13.01.2013р. Б. / І-й Всеукраїнський фестиваль колядок відбувся у Вінниці (оновлено)


 
Колядники з різних куточків України зібрались 12 січня у Вінниці на Перший Всеукраїнський фестиваль колядок «Різдвяне сяйво». Цього дня на сцену концертної зали «Плеяда» вийшли майже півтора десятка вокальних колективів, серед яких були як професійні, так і прості парафіяльні хори.
 
Розпочався фестиваль ще у холі з виставки вертепів, співів та частування різдвяними стравами. Близько десяти парафій Кам’янець-Подільської дієцезії відправили до Вінниці своїх представників з піснями та смаколиками. 


«Ми приїхали з Бару і привезли дванадцять пісних страв, якими частують у Святий вечір, а під скатертиною у нас – подивіться – сіно! - розповідає біля одного із столів з наїдками компанія молоді, вбрана у національні костюми. – Це все готували наші парафіяльні кухарки, а ми їм допомагали». 

Хмельничани з парафії Христа – Царя Всесвіту кажуть, що готували гостинці всією парафією. «Ми привезли дарунки від усієї нашої парафії. До нас підключалось дуже багато парафіян, які пекли і готували, хто що міг, щоб ми привезли це до Вінниці почастувати», - розповіла парафіянка Марина. Хмельницький на фестивалі колядок також був представлений молодіжним парафіяльним хором, який виконав дві колядки.


Перед початком концертної частини усі вертепи та столи з частуванням обійшли організатори та почесні гості фестивалю: єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський, під патронатом якого відбувся фестиваль, а також представники обласної та міської влади. Серед почесних гостей на фестивалі колядок також був архиєпископ Києво-Житомирської дієцезії Петро Мальчук та протоієрей Валерій Швець, який передав вітання від митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Симеона (УПЦ). Він розповів що саме у цей час в іншій концертній залі міста відбувається православний фестиваль колядок. В якості вітання від братів-православних на католицькому фестивалі колядок виступив родинний співочий колектив ієрея Сергія Виговського. 

Одним з найбільш самобутніх колективів на фестивалі був фольклорний ансамбль Кіровоградського музучилища та Кіровоградської римо-католицької парафії Святого Духа. Вони виконали три маловідомі українські колядки, які зібрали під час етнографічних експедицій у різних областях України. 

Хор парафії Успіння ПДМ з м.Золочів (Львівщина), який є лауреатом конкурсу у м. Бенджін (Польща), був одним з найбільш чисельних та професійних колективів. Також у категорії професіоналів виступав хор «Джерело» з житомирської парафії св. Йоана з Дуклі. Цей хор, хоч і є молодіжним, але має вже 12-річну історію, у якій є випуск власного диску та перемога на польському конкурсі у м. Бенджін. 

Оригінальними обробками відомих колядок порадував хор вінницької парафії Матері Божої Ангельської разом з дитячим хором «Ноїв Ковчег». Зокрема відома пісня «Спи, Ісусе, спи» прозвучала у джазово-реповому стилі. 


Також на Першому Всеукраїнському фестивалі колядок виступали хор «Vox Cordis» з Кам’янця-Подільського, гурт «Тадеуш» з Хмельницього, хор «Солі Део» з смт.Довбиш, що на Житомирщині, хор парафії св.Флоріана з Шаргорода (Вінниччина), дитячо-юнацька хорова капела з Кам’янець-Подільської дитячої хорової школи та тріо «Ажур» вінницької спілки поляків. 


 «Цей рік є роком віри, і ми, організовуючи цей фестиваль, хотіли показати, що через колядки, через співи можна промовляти до людей. Ідея була така, щоб через колядки передати віру, любов і надію, - розповів CREDO єпископ Леон Дубравський. - Також бачимо, що останнім часом все менше і менше людей колядує, і ми хочемо у такий спосіб підтримати цю добру традицію.» 

Любов владики Леона до колядок давно відома. Він каже що це у нього з дитинства. «Тоді це було заборонено і ми колядували підпільно. Збирались і ходили співати по знайомих. Ми бачили, що люди цього чекають і радіють колядкам. А колядки я люблю з самого дитинства. Напевно мама коли поклала мене у люльку, то співала колядку», - сміється єпископ Леон. 

А завершився Перший Всеукраїнський фестиваль колядок нагородженням учасників та піснею «Ісус Христос – учора і сьогодні», яку спільно виконали усі учасники концерту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Олена Качуровська

Джерело:   КРЕДО

Немає коментарів: