ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ!

понеділок, 29 грудня 2014 р.

29.12.2014р. Б. / Папа: «Багатодітні сім’ї — школа солідарності»

багатодітні
В егоїстичному світі багатодітні сім’ї — це школи солідарності й ділення, а це приносить користь цілому суспільству.
 
Папа Франциск говорив про це 28 грудня 2014 р. під час спеціальної аудієнції для італійського товариства багатодітних сімей, яке відзначало своє 10‑річчя. Згадуючи велетенську демографічну кризу, яка зачепила Італію, Святіший Отець закликав владу реально підтримувати сім’ї. Він підкреслив, що турбота про них входить до державних інтересів.

Зустріч була спеціально організована у неділю Святого Сімейства. До зали Павла VI прибули майже 4 тис. сімей з усієї Італії та інших країн Європи.

«Ви прийшли з найпрекраснішими плодами вашої любові. Материнство і батьківство — це дар Бога, однак прийняття дару, захват його красою і розвиток його в суспільстві — це ваше завдання, — сказав Франциск. — Кожне з ваших дітей — створіння унікальне у своєму роді, яке ніколи більше не повториться в людській історії. Коли ми зрозуміємо, що кожен з нас був бажаний Богом, то здивуємося тому, яким великим чудом є дитина! Але дитина змінює життя. Дитина — це чудо, яке змінює життя. Ви, діти, є саме такими: кожне з вас становить винятковий плід любові, ви народжені з любові і зростаєте в ній. Ви єдині, що означає, що ви не самотні! Те, що ви маєте братів і сестер, приносить вам користь: сини і доньки багатодітних сімей уже з раннього дитинства більше здатні будувати братню спільноту. У світі, так часто позначеному егоїзмом, багатодітні родини є школою солідарності й ділення, а це пізніше приносить користь усьому суспільству». 

Папа порівняв сім’ю з деревом. Він підкреслив, що дерево приносить добрі плоди, якщо має сильні корені, якими є старші покоління, і міцний стовбур, яким є батьки. 

«Велика людська родина подібна до лісу, де добрі дерева приносять плоди солідарності, спільноти, довіри, підтримки, почуття безпеки, радісних зречень і дружби, — сказав Святіший Отець. — Існування багатодітних сімей становить надію суспільства! Тому така важлива наявність дідусів: безцінна присутність, коли йдеться як про практичну допомогу, так і про внесок у виховання. Дідусі бережуть у собі цінності народу, сім’ї і допомагають батькам переказати їх дітям. Дорогі батьки, я вам дуже вдячний за приклад любові до життя, на сторожі якого ви стоїте від зачаття і до природної смерті, попри всі труднощі й тягарі, що їх не завжди, на жаль, вам допомагають нести публічні інституції. Кожна сім’я становить клітинку суспільства, однак багатодітна родина — це клітина багатша і набагато більше життєздатна, тому в інтересах держави — інвестувати в неї!» 

Франциск заохотив багатодітні сім’ї об’єднуватися в різноманітні товариства й активно залучатися в життя Церкви та суспільства. Він нагадав, слідуючи за Йоаном Павлом ІІ, що «сім’ї першими мають старатися про те, щоби закони та інституції держав не тільки не порушували прав і обов’язків родини, але щоб їх підтримували і рішуче їх захищали. В цьому сенсі сім’ї повинні щоразу глибше усвідомлювати свою власну роль співтворців так званої “сімейної політики” і брати відповідальність за переміну суспільства: в іншому разі вони перші впадуть жертвами того зла, на яке дивилися байдуже». 

За матеріалами: Radiо Watykańskie
Фото: wiara.pl

Джерело:   КРЕДО

Немає коментарів: