ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ!

неділю, 20 жовтня 2013 р.

20.10.2013р. Б. / Еніо Морріконе: моя музика дасть голос затонулим мігрантам

Морріконе
У суботу 2 грудня в міланському храмі Санта Марія Короната уперше пролунає нова композиція видатного італійського композитора Еніо Морріконе, присвячена біженцям, що загинули біля берегів сицилійського острова Лампедузи.
 
Трагедія, що сталася 3 жовтня ц. р., разом з іншими упродовж останніх двадцяти років, забрали життя близько 20 тис. осіб, перетворивши середземноморське узбережжя на безіменну братську могилу. 

Один із найвідоміших у світі композиторів, який за свою багаторічну кар’єру створив знамениті твори для театру, радіо, кіно і телебачення, до глибини душі був вражений трагедією цих кораблетрощ. В інтерв’ю для газети Конференції єпископів Італії «Avvenire» він сказав:
«Людей примушує втікати  відчай, який не вщухає навіть перед лицем смерті. Молоді чоловіки, жінки, діти доведені до крайнього, безсловесного відчаю. Всі трагедії Лампедузи стаються у тиші, про те, що сталося, не розповідають. Ми бачили шереги трун, але ми знаємо дуже мало або взагалі не знаємо нічого про життя цих людей із туніського, лівійського чи єгипетського узбережжя, які втікають в інші країни від війни, переслідувань і страждань». 

84-річного композитора надихнула можливість побачити дерев’яний хрест, зроблений із уламків кораблів, що затонули поблизу Лампедузи, і торкнутися його. Цей хрест — пам’ять про людей, які шукали в Європі своє майбутнє, а знайшли загибель. Так у римській квартирі композитора народилася музика, покликана подарувати всім жертвам голос, якого вони не мали за життя: «Щойно побачивши цей хрест, я почав чути музику, — каже Морріконе. — Спершу я хотів назвати її Піснею затонулих, але ті, хто потонув, не можуть співати; ми повинні вшанувати їхню пам’ять. Це дуже сумна музика, і моїм бажанням було хоч би на мить повернути голос тим, хто залишився на дні Середземного моря, усім жертвам цих трагедій імміграції». 

Подібний дерев’яний хрест був подарований Папі Римському напередодні його візиту на Лампедузу. З приводу цієї першої апостольської поїздки Святішого Отця Еніо Морріконе сказав, що його захват Папою Франциском став ще більший: «Я повністю розділяю його слова, якими він засудив байдужість Заходу, — сказав композитор, — і слово «ганьба», сказане після трагедії 3 жовтня. Це було справжнє потрясіння. Також я з великою цікавістю прочитав інтерв’ю папи Франциска у газеті «La Civiltà Cattolica» і його діалог з Еудженіо Скальфарі. Я зачарований його здібністю до спілкування». 

На питання журналіста «Avvenire» про те, чи може музика заторкнути сумління надміру байдужих європейців, Еніо Моррікон сказав: «Ні, музика може тільки дати емоції. Але буде вже добре, якщо вона на кілька хвилин подарує пам’ять про загиблих у морі, єднаючи Африку, з якої вони вирушили, з Європою, куди вони так і не дісталися». 
острів Лампедуза

Лампедуза. Цей скелястий берег багатьом уявлявся раєм.


 
За матеріалами: Радіо Ватикан 

Джерело:   КРЕДО 

Немає коментарів: