ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ!

неділю, 19 травня 2013 р.

19.05.2013р. Б. / Папа: пліткувати – це здирати шкіру

пліткування
 
«Як багато у Церкві пліткарства! Як же багато пліткуємо ми, християни!»
 
На зло, якого завдають християнським спільнотам плітки, та сіяння ненависті звернув увагу Святіший Отець під час суботньої св.Меси в каплиці Дому св.Марти. Святу Месу разом із Папою співслужив мальтійський священик, який працює в Римі, о.Даніель Греч; участь у ній взяла група студентів Папського Латеранського університету разом із ректором, єпископом Енріко Даль Коволо SDB, ініціатори Неокатехуменальної дороги Кіко Аргуельйо, Кармен Ернандес і Маріо Пецці, а також представники «Communione e Liberazione». 

Свою проповідь Папа збудував на словах Ісуса, звернених до Петра, який втрутився в життя апостола Йоана: «Що тобі до нього?» Святіший Отець нагадав, що в попередніх віршах знаходимо запис діалогу між Ісусом і Петром, але навіть попри це Князя апостолів не обминула спокуса втрутитися в життя іншого. Папа додав, що загалом ми таку поведінку називаємо «всовуванням свого носа». 

Далі він вказав на два способи цього втручання у життя інших людей. Насамперед, це порівнювання, яке провадить до гіркоти, навіть до заздрості, яка ослаблює християнську спільноту, завдає їй великого зла. «Диявол цього хоче», – сказав Папа. А другим способом проявлення спокуси є плітки. Починається все з «виховного тону», а доходить до «здирання шкіри з ближнього». 

«Як багато в Церкві пліткарства! Як же багато пліткуємо ми, християни! Пліткування є, власне кажучи, здиранням шкіри. Завдаванням шкоди один одному. Так, ніби хочеш іншого принизити: замість самому зростати, я роблю так, щоби інший був менший, а я почуваюся великим. Так не робиться! Пліткування видається гарним. Не знаю, чому, але так воно виглядає. Як медові цукерки. Береш одну, другу, і ще одну, а потім живіт болить. Чому? Так само і з пліткуванням. Воно солодке на початку, а в підсумку нищить тебе, нищить твою душу! Пліткування нищівне для Церкви, дуже деструктивне… Це почасти Каїнів дух: убити брата язиком. Убити брата!» – сказав Святіший Отець. 

Папа зазначив, що на цьому шляху ми стаємо християнами добрих манер і поганих навичок. Говорячи про пліткарство, Святіший Отець вказав на три речі. 

«Ми займаємося дезінформацією: виражаємо тільки половину правди, яка нам пасує, але не другу. Не говоримо про другу половину, оскільки вона для нас невигідна. Дехто усміхається… але ж це правда, чи не так? Ти бачив, що сталося? І воно йде у світ. Друге – це знеславлення: коли якась людина справді має ваду, скоїла щось серйозне – хочеться розповісти про це, «погратися в журналіста». А думка про цю людину зруйнована! Третя річ – наклеп: говорення неправдивих речей. Оце саме і є вбивством свого брата! Всі три: дезінформація, знеславлення і наклеп – є гріхом! Це гріх! Це ляпас до обличчю Ісуса – в особі Його дітей, Його братів», – підкреслив Папа.
Саме тому, сказав він далі, Ісус чинить із нами так само, як із Петром, якому дорікає: «Що тобі до нього? Ти йди за Мною!» – Господь насправді вказує нам шлях. 

«З пліткування нічого доброго не вийде, бо воно приведе тебе саме до цього духа нищення у Церкві. Ти – йди за Мною! Гарне це слово Христа, таке виразне, так сильно позначене любов’ю до нас. Так, ніби Він хотів сказати: «Не фантазуйте, вірячи, що спасіння полягає в порівнюванні з іншими та плітках. Спасіння у тому, щоб іти за Мною». Іти за Ісусом! Просімо сьогодні Господа Ісуса, аби дав нам цю благодать, щоб ми ніколи не втручалися в життя інших, щоб ми не стали християнами добрих манер і поганих навичок, але щоб наслідували Ісуса, йшли Його дорогою. І цього достатньо», – сказав Папа.

У своїй проповіді він також згадав епізод із життя св.Терези від Дитятка Ісус, яка замислювалася, чому Бог дає одним так багато, а іншим так мало. Її старша сестра Селіна взяла наперсток і скляночку, наповнила їх по вінця, а потім запитала Терезку, що з них повніше. «Але вони обидва повні», – відказала Терезка. Святіший Отець підкреслив, що так із нами чинить Ісус: Його не цікавить, чи ти великий,чи малий. Його цікавить, чи ти виповнений Його любов’ю. 

За матеріалами: wiara.pl

Джерело:     КРЕДО

Немає коментарів: