ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ!

четвер, 2 червня 2016 р.

02.06.2016р. Б. / 12 Зображень Серця Христового в різних культурах

Місяць червень в Католицькій Церкві посвячений Найсвятішому Серцю Христовому. Почитання Серця Христового в Католицькій Церкві розпочалося завдячуючи видінням св. Марії Маргарити Алякок. Перше видіння відбулося 27 грудня 1673 року на свято св. Івана Євангелиста. Видіння тривали до 1675 року.

У 1765 році Папа Климентій ХІІІ дозволив встановлювати свято Серця Христового тим, хто бажали святкувати нове свято. Папа Пій ІХ у 1856 році запровадив нове свято в цілій Католицькій Церкві. Свято доволі скоро поширилось по цілій Церкві.

Великим почитатилем Найсвятішого Серця Ісуса був і праведний митрополит Андрей Шептицький, який поширював культ Серця Христового серед українських греко-католиків. Свого часу Митрополит звернувся до своєї пастви з послання «Про почитання Найсвятішого Серця Христового», в якому серед іншого рекомендував запровадження побожності до Серця Христового в кожній парохії.

Культ Найсвятішого Серця Христового став одним із «розпізнавальних знаків» католицької побожності. У кожній народній традиції він зодягнувся у відповідні форми. Пропонуємо вашій увазі 12 зображень Серця Христового інкультурованих у різні культури.

1. Серце Христове (Індія)


2. Серце Христове – угорське народне мистецтво, зображення на склі (Угорщина)


3. Серце Христове (Африка)


4. Серце Христове – польське народне мистецтво (Польща)


5. Серце Христове (Китай)


6. Індіанське зображення Серця Христового (США)


7. Ікона Серця Христового (США)


8. Серце Христове – зображення в стилі американських індіанців (США)


9. Серце Христове з Монтани (США)


10. Образ Серця Христового робити Софії Шептицької, матері митрополита Андрея Шептицького та бл. священномученика Климентія Шептицького


11 Серце Ісуса, авторства Д. Горняткевича (Україна)


12. Чудотворний образ Серця Ісуса з с. Боянець (Україна)


Джерело:    Воїни Христа Царя

Немає коментарів: