ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ!

понеділок, 7 травня 2012 р.

07.05.2012р. Б. / У США створили додаток для економії грошей



 
Умільці написали новий програмний додаток для кас продавців. Тільки, на відміну від інших вигадок, ця програмка скерована на те, щоб люди купували менше, а не більше.
 
«Ми хочемо спонукати людей жити в межах своїх можливостей», – пояснює Міка Девіс, розробник програмного забезпечення далласької студії OvenBits. Працюючи з багатьма неприбутковими організаціями, вони отримують багато запитів із проханнями допомогти, посприяти. «Отже, ми подумали: а давайте створимо платформу, яка може бути використана для допомоги неприбутковим». 

Платформа під назвою Instead («Замість») зараз проходить бета-тестування. Девіс сподівається, що вона допоможе людям змінити свою поведінку на краще, а діючи, будуватиме мікрофілантропійний спосіб життя. 

Перекладаючи виключно українською мовою (і реаліями) пропозицію Девіса, можна його думку сформулювати так: «Замість того, щоб зібратися у ресторан, чому б не повечеряти в дешевшому закладі, отримавши різницю? Або замість того, щоб піти у кінотеатр, чому б не скористатися кабельним відео, і мати економію для пожертви». 

Застосування пропонованої платформи полегшує зниження рівня життя, і в процесі цього скеровує гроші на благодійність. Завантажуючи це доповнення, ви вводите інформацію своєї кредитки або вибираєте значок на Фейсбуку зі списку 100 чи й більше благодійних організацій. Загалом пожертва становить 5 доларів, але можна встановити більшу чи меншу квоту, за бажанням. Ідея полягає в тому, щоб робити добрі справи легко і радісно, одним натискуванням кнопки. «Коли приятель на роботі стає перед твоїм столом, запитуючи: ну як щодо кави попити? – ти пропускаєш, і скидаєш п’ять баксів на рахунок якогось фонду або церкви». 

Некомерційні організації Америки вже давно просять громадян про невеликі пожертви: відмовитися від чашки чаю чи кави, не купити ще одну газету, – а ці зекономлені кошти віддати на благодійність. Мікропожертвування, здійснювані через телефони, це потрясіння для світового грошообігу. Переважна більшість їх на сьогодні пов’язана зі стихійними лихами. Після землетрусу на Гаїті «Червоний хрест» отримав 43 млн. доларів через спеціальні СМС-пожертвування, переважно вартістю 5 або 10 доларів. Із тих коштів 80% були отримані саме через текстові повідомлення, ніяким іншим способом! Фактично, виникло нове джерело благодійності. 

Шерег експериментів із будування «пожертвувального» способу життя показав таке: The Mutual винагороджує невеликі щомісячні пожертви скидками у магазинах і ресторанах. The One Percent Foundation – «фонд одного відсотка» – адресований молодим жертводавцям, просить надати як пожертву лише один відсоток вашого доходу (проект нещодавно переміг у програмі GOOD Maker). Philanthroper використовує принцип щоденних ділових стосунків, надає змогу пожертвувати 1 долар на благодійність щодня. «Двадцять відсотків із тих, хто хоч раз пожертвував на Philanthroper, зроблять це і десять разів, і більше, – каже його засновник, Марк Вілсон. – Так що ця ідея справді працює!» 

У тисячі двохсот бета-тестерів програми Instead найпопулярнішими кроками виявилися відмова або зменшення замовлень на їжу й каву. Середня пожертва становить 5 доларів на місяць. Після бета-тестування програмний додаток вийде у користування 1 червня.
«Люди хочуть, щоб соціальні задачі були дещо обіграні, «ігрофіковані», – каже Девіс. Наприклад: чи не могли б ви або група ваших друзів розігрівати собі готову вечерю раз на тиждень упродовж цілого липня, а зекономлені на «справжній їжі» кошти віддати на благодійність?» 

Instead діє як некомерційна, повністю волонтерська, в ній задіяні люди з частковою денною зайнятістю (включаючи самого Девіса та інших програмістів з OvenBits). Instead бере 5% із кожного пожертвування після використання кредитної картки або банківської операції, а на своєму сайті показує, куди саме скеровано гроші, відповідно до вимог некомерційної прозорості. Звичайно, сайт і сам додаток показують також, як багато доброго робите ви та інші користувачі. 

«Хоча це маленькі, «одноразові» акції, – каже Девіс, – але вони можуть зрости у велике спільне добро».
 

За матеріалами: Good.is 

Джерело:  КРЕДО 

Немає коментарів: