ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ!

вівторок, 17 січня 2017 р.

17.01.2017р. Б. / Глава УГКЦ: Священика в лікарні потребує не тільки хворий, а й сама система охорони здоров’я (+VIDEO)

Священика в лікарні потребує не тільки хворий. Священика в лікарні потребує сама система охорони здоров’я. Сьогодні є небезпека, що наша система охорони здоров’я може втратити людське обличчя.

Нам треба старатися, аби лікарське мистецтво не перетворилося на конвеєрну фабрику маніпуляцій над певними органами. Треба старатися, аби медична опіка зберегла людське обличчя і бачила особу людини, якій треба послужити своїм лікарським мистецтвом. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час програми на «Живому ТБ» «Відкрита Церква» про медичне капеланство.

Медичне капеланство – це вид служіння священика, який здійснює душпастирську опіку над людьми, які перебувають у медичних закладах. Глава Церкви пояснив, у чому полягає служіння медичного капелана. «Медичне капеланство – це важливий вид служіння, який має свою глибоку історію. На кожній Літургії ми згадуємо чудотворців і безсрібників, тобто лікарів, які допомагали людям, лікуючи їхні хвороби. У той чи інший спосіб Церква бачила, що лікар – уособлення єдиного лікаря душ і тіл наших. А лікарське мистецтво – теж одне з видів служіння. Капелани, які були задіяні у сфері охорони здоров’я, завжди мали свою особливу роль», – вважає Блаженніший Святослав.

Він зауважив, що часто, коли люди чують про священика в лікарні, то одразу багато хто думає, що це є особа, яка звершує певні обряди. «Це далеко не так. Священнослужитель у лікарні – духівник, духовний порадник. Це душпастирський супровід хворого в його моменті страждання, коли той по-новому сприймає себе і світ навколо. Медичний капелан – людина, яка допомагає в непростих обставинах і лікареві і хворому залишитися людьми, будувати правильні людські стосунки. Хворому допомогти пережити хворобу, а лікареві все-таки допомагає бачити в особі, хворого, якому він служить, самого страждаючого Спасителя», – вважає Предстоятель.

«Присутність медичного капелана – необхідний елемент служіння Церкви для цілої мережі закладів охорони здоров’я, аби і лікар і хворий успішно могли перемогти хворобу», – додав Блаженніший Святослав.


Немає коментарів: