ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ!

середа, 8 лютого 2017 р.

08.02.2017р. Б. / 12 лютого у храмі Пресвятої Тройці УГКЦ у Полтаві відбудеться виставлення мощей святого Йосафата (Кунцевича)

12 лютого у храмі Пресвятої Тройці УГКЦ у Полтаві відбудеться виставлення мощей святого Йосафата (Кунцевича), архиєпископа Полоцького, мученика за єдність Церкви в Україні.

Іван Кунцевич народився 1580 року у Володимирі-Волинському. У 24 роки він вступив до Монастиря Святої Трійці у Вільні та отримав монаше імʼя Йосафат. У 1609 році Кунцевича висвятили на священика. 

Помер священик у 1623 році від побиття противниками церковної єдності. Біля тіла мученика почали діятися чуда. У 1643 році Папа Урбан VІІІ проголосив Йосафата Блаженним, а через 224 роки Папа Пій ІХ прилучив Йосафата до Лику Святих Вселенської Церкви.

Перенесення мощей українського святого до собору св. Петра у Ватикані відбулось у листопаді 1963 року. Їхня історія є надзвичайно складною: після смерті Йосафата вони перебували у різних місцях Литви, Польщі і Білорусії. У 1916 році їх перевозять у костел св. Варвари у Відні, а у 1949-ому потрапляють з Австрії до Рима, де згодом були виставлені для загального почитання у соборі св. Петра, у вівтарі правої сторони престолу св. Василія Великого.

За словами сучасників, Йосафат Кунцевич був чудовим проповідником, турботливим пастирем, відданим справі спасіння віруючих і єдності між християнами. У 1923 р. папа Пій ХІ присвятив йому енцикліку під назвою «Ecclesiam Dei» («Церква Божа»). У ній понтифік підкреслював приклад його особистої святості, життя в чистоті і бідності. 

Крім того, Йосафат користувався великою повагою за свої інтелектуальні здібності. Під його редакцією виходили численні тексти про першість св. Петра, єдність Церкви, хрещення св. Володимира. Він видав катехизм і намагався адаптувати проповідь Євангелія до особливостей менталітету місцевого населення.

Папа Римський Іван-Павло II назвав Кунцевича «апостолом єднання». Св. Йосафат вважається покровителем України.

Отець Максим Кролевський говорить, що це дуже визначна особистість для Української Греко-Католицької Церкви:
— Кунчевич сприяв піднесенню освітнього рівня духовенства та прославився як борець за єдність Церкви. Його активна діяльність за єдність з Єпископом Рима викликала глибоке невдоволення серед противників.

Виставлення мощей священномученика розпочнеться о 10:00 недільним богослужінням — Божественною Літургією Івана Золотоустого. Опісля пройде молебень до святого Йосафата.

Храм Пресвятої Тройці УГКЦ у Полтаві знаходиться за адресою: Липнева, 32 (за зупинкою ГРЛ). У разі додаткових питань: 050-661-30-35 (о. Максим).

Роман ПОВЗИК

Немає коментарів: