ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ!

вівторок, 24 травня 2016 р.

24.05.2016р. Б. / Папа: Справжню радість дає Ісус, а не багатства

Християнин не може існувати без радості. Навіть серед життєвих страждань, він уміє ввірятися Ісусові та жити в надії. Про це Папа Франциск проповідував під час ранкової Святої Меси в «Домі святої Марти» у понеділок, 23 травня 2016 р., коментуючи читання з Першого Послання святого Петра та євангельську розповідь про зустріч Ісуса з багатим юнаком.

У світлі слів святого апостола Петра, його сьогоднішній Наступник зазначив, що християнин живе у радості й захопленні завдяки Ісусовому воскресінню. І навіть якщо приходять випробування, ніхто не може відібрати у нас радість «з приводу того, що Бог учинив у нас», тобто, «відродив нас у Христі й дав надію». Перші християни, як пригадав Святіший Отець, зображували надію, як якір у небі. І ми, «вхопившись за його канат», прямуємо до цієї надії, яка приносить радість.

«Християнин – це людина радості, людина, яка носить радість у своєму серці. Не існує християн без радості. Але дехто може заперечити: “Я чимало бачив таких”. Отже, вони не є християнами! Вони себе називають такими, але ними не є, їм чогось не вистачає, – наголосив проповідник. – Радість є посвідченням особи християнина, радість Євангелія, радість з приводу того, що вони обрані та відроджені Ісусом, радість, яка випливає з надії на те, що Ісус нас очікує. Радість, яка також є в хрестах, серед страждань цього життя, вона виражається по-іншому, як внутрішній мир в упевненості в тому, що Ісус нас супроводжує, що Він є з нами».

Як зауважив далі Святіший Отець, запорукою зростання цієї радості є довіра до Бога, пам’ятаючи про те, що Він завжди вірний Своєму завітові. Справжній християнин знає, що Бог про нього пам’ятає і любить, що Він його супроводжує та чекає, в чому й полягає радість. У цьому контексті проповідник перевів погляд на багатого юнака, що прийшов до Ісуса, шукаючи щастя, але «виявився нездатним відкрити серце на радість й обрав смуток» задля того, що «був дуже багатий».

«Він був прив’язаний до майна! Ісус сказав йому, що неможливо служити двом панам: або служиш Господеві, або багатствам. Багатства не є поганими самі в собі, зло полягає в служінні багатствам. І бідолаха відійшов засмученим…», – сказав Папа, додаючи, що коли в наших парафіях, у спільнотах та інституціях зустрічаємо людей, які називають себе християнами, які дійсно прагнуть ними бути, але є сумними, це показує, що щось пішло не так, як потрібно.

За словами Наступника святого Петра, ми повинні допомагати таким людям зустріти Ісуса, щоб позбавитися цього смутку, аби й вони могли втішатися радістю Євангелія. А ця справжня християнська радість супроводжується подивом перед обличчям об’явлення та Божої любові й спонук Святого Духа.

Коли Ісус пояснив апостолам, в чому полягала проблема юнака, то вони «сповнилися подиву» і запитували, хто ж може спастися. «Що неможливе в людей, можливе в Бога», – відповів Христос. Отож, християнська радість супроводжується подивом, джерелом якого є Божа сила, яка здатна відірвати нас «від прив’язаності до багатьох речей, що віддаляють нас від Ісуса».

«Просімо у Господа Бога дару подиву перед Його обличчям, перед обличчям численних духовних багатств, якими Він нас обдарував. І щоб цей подив супроводжувався радістю, життєвою радістю з приводу того, що можемо із внутрішнім миром переживати численні труднощі. І нехай Він вбереже нас від того, аби шукати щастя в багатьох речах, які, врешті-решт, приносять нам смуток, багато обіцявши, але нічого не давши. Запам’ятаймо: християнин – це людина радості, радості в Господі, а також – людина подиву», – наголосив Папа Франциск.

Немає коментарів: