ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ!

неділя, 22 травня 2016 р.

22.05.2016р. Б. / День хворого в УГКЦ

Згідно з Постановою Позачергового Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ від 16 січня 2006 року, УГКЦ в Україні відзначає День хворого у Неділю Розслабленого. Цього року цей день припадає на 22 травня.

Відзначення Дня хворого у нашій Церкві має за мету привернути увагу християнської спільноти та суспільства загалом до хворих людей, їх родини та тих, хто облегшує їхні страждання, зокрема медичний персонал та волонтерів.

У Ювілейний рік Божого милосердя Церква закликає нас наслідувати образ «Милосердного Самарянина», тобто схилитися над тілесними і душевними ранами наших братів і сестер, особливо поранених на війні та на Майдані, допомогти пережити досвід хвороби, страждання із Божою благодаттю.

У цей день наша спільна  молитва та діла милосердя мають засвідчти нашу небайдужість та підтримку усім тим, хто потребує нашої допомоги.

Програма заходів

На загально церковному рівні
А. Звернення Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я до духовенства і вірних УГКЦ з нагоди відзначення Дня хворого у Києво-Галицькій Митрополії; 
Б. П’ята всецерковна проща «Дорогою зцілення» до Унівської Святоуспенської Лаври, присвячена молитві за утвердження нашого народу в чесноті тверезості – 21 травня 2016 р. Б.

На архі/єпархіальному рівні
А. Провести у лікувальних установах архі/єпархії  Богослужіння у наміренні зцілення хворих, молитви на оздоровлення, відвідання хворих
Б. Пастирські відвідини Єпархом лікувального закладу. Молитва, благословення хворих та працівників медустанови.

 На парафіяльному рівні
А. Урочиста Літургія 22 травня 2016 року з додатком єктенії за хворих, їх родин, поранених, а також осіб, що ними опікуються та працівників медичної сфери.

ЄКТЕНІЯ

Ще молимось, Тобі Господи, за всіх хворих, поранених, щоб вони отримали належну поміч та опіку, якої потребують; щоб через свою віру знайшли мир і пізнали, що Ти завжди з ними, вислухай і помилуй.

Ще молимося за тих, хто служить хворим, хто своєю професійною працею приносить немічним полегшення їхньому болю та стражданням. Щоб Христове співчуття та співстраждання відобразилось у всьому, що вони роблять. Щоб вони завжди усвідомлювали пастирське значення їхнього служіння і завжди виявляли пошану до гідності кожного хворого.

Ще молимось за всіх священнослужителів-капеланів, волонтерів, які працюють у сфері охорони здоров’я, щоб їм ніколи не забракло сили і наснаги у служінні хворим. Щоб воно наповнилось ревним духом молитви і мудрістю допомоги страждаючим.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ЛІТУРГІЇ

Благословенний Боже, благий лікарю душ і тілес наших, що зволив наші недуги і наші хвороби взяти на себе, і своїми ранами нас вилікувати. Ти смертю смерть переміг і тим, що в гробах, життя дарував; Ти, що Лазаря воскресив з мертвих, помилуй і рабів твоїх; так як відвідав тещу Петрову і своїм словом відігнав жагучий вогонь від неї; як сліпцям зір повернув і жінці-грішниці дарував відпущення гріхів; так бо многомилостивий і чоловіколюбний, довготерпеливий Господи, споглянь на братів і сестер наших немічних, поранених, відвідай милістю Твоєю, простягни руку Твою, повну зцілення і ліку, і зціли їх, піднісши з постелі болю. Заборони духові немочі, віддали від них всяку хворобу, всяку біль, всяку рану, всяку гарячку; і якщо є в них провини або беззаконня: ослаби, відпусти, прости ради Твого чоловіколюбства. Так, Господи, пощади створіння Твоє у Христі Ісусі, Господі нашому, що з ним благословен єси, з Пресвятим, благим і животворним Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Богородице, потіхо страждаючих, зглянься на цього (цих) хворого (хвору, хворих), бо це Твоя (Твої) дитина (діти). Кріпи її душу і тіло, щоб у всьому бачив (бачила, бачили) волю Небесного Отця. Амінь.

 Б. Пастирські відвідини священиком лікувального закладу на території парохії, якщо такий є наявний. Молитва (Літургія, молебень, якщо можливо), благословення хворих та медичних працівників, 22-29 травня.

В. Пастирські відвідини священиком важкохворих на парохії, уділення Святих Тайн, особливо Тайни Єлеопомазання, 22-29 травня.       

Д. Організувати доброчинну акцію парохіян для допомоги хворим парохії (збірка коштів на лікування, медикаменти, реабілітацію, тощо).

Немає коментарів: