ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ!

субота, 26 листопада 2016 р.

26.11.2016р. Б. / Папа: Коли командують гроші, люди зазнають кривди

Ми створені, щоб бути разом з іншими, а можливість бути зраненим «полягає не в зустрічі, а в замкнутості та відкиненні» іншої особи. На це звернув увагу Папа Франциск у відеопосланні до учасників VI Фестивалю соціальної доктрини Церкви, що 24 листопада розпочався в італійському місті Вероні. Його тема: «Серед людей».

Як зауважив Святіший Отець, ця тема виражає «велику істину», адже наша людяність «збагачується», коли ми перебуваємо з іншими, в яких обставинах вони б не перебували. «Це ізольованість завдає лиха, а не взаємоподіл», – пояснив він, вказуючи на те, що «більше загроз» виникає тоді, коли замикаємося від інших, і навпаки, «коли дбаємо про когось, то менше ускладнюємо собі життя, ніж тоді, коли зосереджуємося лише на собі».

«Перебувати серед людей означає не тільки бути відкритими й зустрічати інших, але також дозволити вийти собі назустріч. Ми є тими, хто потребує, аби на нас поглянули, покликали, доторкнулися, зверталися до нас, ми потребуємо інших, щоб стати учасниками того всього, що лише інші можуть дати. Стосунки вимагають цього взаємообміну між особами: і досвід підказує нам, що ми більше отримуємо від інших, ніж даємо», – сказав Папа, зазначаючи, що існує чимало «історії солідарності, підтримки й допомоги», переживаних у наших родинах і спільнотах.

«Вражаючим» Святіший Отець назвав те, як деякі люди «з гідністю» переносять економічні труднощі, біль, випробування, так що зустріч з ними стає нагодою «доторкнутися до їхньої величі» та отримати світло, що допомагає «розвивати надію на майбутнє», і завдяки їхньому існуванню «можна повірити в те, що добро є сильнішим від зла».

«Перебувати між людьми, – вів далі Наступник святого Петра, – означає також зауважити, що кожен з нас є частиною певного народу. Конкретне життя стає можливим тому, що воно не є сумою багатьох індивідуальностей, але вираженням багатьох людей, які співпрацюють у будуванні спільного добра. Перебувати разом допомагає спільно бачити. Коли споглядаємо разом, наш погляд збагачується, і стає очевидним, що роль, яку кожен відіграє в суспільній динаміці, ніколи не можна абсолютизувати або відокремлювати».

Папа пояснив, що коли «народ відділений від тих, які командують», коли рішення приймаються «силою влади, а не народного взаємоподілу», коли «рішення приймаються нечисленними людьми» або «продиктовані дійсними або й уявними невідкладними ситуаціями», тоді «суспільна гармонія поставлена під загрозу», із серйозними наслідками для людей, такими як зростання бідності, бо тоді «наказують гроші, а люди зазнають кривди».

Святіший Отець також звернув увагу на те, що перебування між людьми сприяє тому, щоб побачити «плюралізм кольорів, культур, рас і релігій», даючи змогу «доторкнутися до багатства і краси різноманітності». І «лише великим насильством» можливо скасувати різноманітність та плюралізм думок, зводячи «до одного способу діяння та мислення».

«Щоб розв’язувати проблеми людей, необхідно розпочинати знизу, забруднити руки, мати відвагу прислухатися до найостанніших», – сказав Папа, додаючи, що приклад цього знаходимо, дивлячись на Пречисту Діву Марію, Яка є «слугинею, смиренною, милосердною».

Немає коментарів: