ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ!

середа, 27 січня 2016 р.

27.01.2016р. Б. / Новий законопроект про недискримінацію стривожив релігійну спільноту

На думку представників українських церков, вельми незбалансованими є пропоновані законодавчі зміни щодо гармонізації законодавства України у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу.

Мова йде про законопроект № 3501, внесений до Верховної Ради групою народних депутатів на чолі з народним депутатом Іриною Геращенко (БПП), повідомляє Інститут релігійної свободи.

Як вказують автори ініціативи, проект має на меті уточнення положень Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» відповідно до актів права ЄС, імплементація яких передбачена Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Статтю 1 Закону пропонується доповнити новими визначеннями, а саме “множинна дискримінація”, “віктимізація”, “дискримінація за асоціацією”,  “розумне пристосування” та “відмова у розумному пристосуванні”.

Також законопроект передбачає запровадження штрафів за порушення, пов’язані з дискримінацією, та водночас декриміналізацію злочинів у сфері порушення рівноправності громадян, в тому числі за ознакою релігійних переконань.

Згідно пропонованих змін, не вважаються дискримінацією “здійснення заходів, спрямованих на збереження та розвиток етнічної, культурної, релігійної або мовної самобутності національних меншин і корінних народів”, а також “встановлення релігійними організаціями та громадами особливих вимог щодо релігійних переконань, статі у сфері діяльності, безпосередньо пов’язаної з богослужінням, релігійними обрядами і церемоніями, а також релігійною освітою або вихованням”.

Однак такі застереження є надто вузькими, оскільки стосуються лише внутрішньої діяльності релігійних організації та оминають публічну сферу. Зокрема, відсутні застереження відносно можливих конфліктів між антидискримінаційним законодавством та фундаментальним правом людини на свободу совісті та віросповідання.

“Законопроект мав би містити норми щодо узгодження принципу свободи совісті та недискримінації. Натомість, на основі даного законопроекту виникають серйозні суперечності між законодавством у сфері свободи совісті та недискримінації”, – зауважив кандидат юридичних наук, священик УГКЦ Олекса Петрів у коментарі для ІРС.

За його словами, згідно пропонованих змін “свобода совісті, релігії та вираження поглядів входить в колізію з принципом недискримінації в суспільній сфері, а відтак недискримінація породжує дискримінацію, що є абсурдом”.

Священик назвав неврегульовані у законопроекті № 3501 ситуації, з якими наразі стикаються в ЄС та США. До прикладу, заперечення на підставі релігійних переконань та свободи совісті, керуючись якими посадовець відмовляється оформлювати одностатеві шлюби, лікар-гінеколог та акушер відмовляється робити аборти чи евтаназію. Крім цього, з огляду на досвід країн ЄС залишається актуальним питання, чи не стане антидискримінаційне законодавство інструментом для цензури та обмеження свободи вираження поглядів, коли церковнослужитель на підставі Священного Писання називає гріхом та хибною поведінкою аборти, евтаназію, гомосексуальні стосунки, проституцію тощо.

“Законопроект № 3501 та весь пакет антидискримінаційних змін знецінює свободу совісті та віросповідання, відносячи її на маргінес. Якщо якісь застереження в цій сфері і згадуються, то поверхнево, що суттєво розбалансовує систему прав людини, де свобода совісті, релігії та вираження поглядів визначені як фундаментальні права людини”, – додав юрист Ігор Лук’янов, представник Головуючого у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій.

У своєму висновку на цей законопроект Головне науково-експертне управління Верховної Ради також перелічило низку суттєвих зауважень. На думку парламентських експертів, “законопроект доцільно повернути суб’єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання”.

Джерело:   Воїни Христа Царя

Немає коментарів: