ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ!

середа, 18 липня 2012 р.

18.07.2012р. Б. / Ватикан перевіряли на предмет відмивання коштів і фінансування тероризму

На початку липня відбулася пленарна зустріч організації Moneyval – спеціального органу Ради Європи, завданням якого є моніторинг та перевірка систем протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму в країнах-членах. Учасниками зустрічі була також ватиканська делегація, яку очолював монсеньйор Етторе Балестреро, заступник Секретаря Держсекретаріату Апостольської Столиці. 
 
Під час цієї пленарної сесії організація Moneyval затвердила рапорт, що стосується Апостольської Столиці та Держави-Міста Ватикану. Він опрацьований на основі інспекцій, проведених попередніми місяцями у Ватикані експертами зі згаданої організації, які перевіряли та вивчали впроваджені Апостольською Столицею заходи для протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму. 

Цей рапорт оприлюднено у середу, 18 липня. З цієї нагоди у Ватиканському прес-центрі відбувся брифінг для журналістів за участю монсеньйора Балестреро. Він розповів журналістам, що для Апостольської Столиці участь в цьому процесі представляє, передовсім, моральний обов’язок, а не просто технічний момент. Апостольська Столиця сама звернулася з проханням про проведення інспекції Moneyval, з переконанням у тому, що «її старання на моральному рівні повинні супроводжуватися прийняттям та ефективним здійсненням міжнародних стандартів». 

Представник Державного Секретаріату Апостольської Столиці зазначив, що Держава-Місто Ватикан має невелику територію, і не є фінансовим центром, а її діяльність у цій сфері спрямована на діла милосердя та релігійні справи. Однак, Апостольська Столиця втішається моральним авторитетом та перебуває у глибоких зв’язках з близькими та віддаленими країнами. Серед її обов’язків є також відповідно спрямовувати католицькі організації в різних куточках світу, які зобов’язані дотримуватися місцевого законодавства, а приклад Ватикану повинен стати для них спонукою для якнайбільшого усвідомлення відповідальності в заторкнутих питаннях. 

Монсеньйор Балестреро представив шлях, який здійснила Апостольська Столиця з метою пристосування свого законодавства до міжнародних стандартів та вимог, зокрема, значно доповнюючи протягом минулих двох років вже існуючі заходи. Наприкінці 2010 року Папа Бенедикт XVI впровадив відповідний закон про протидію відмиванню грошей та фінансуванню тероризму, створюючи також спеціальний контрольний орган Відділ Фінансового Нагляду. У лютому 2011 року скеровано прохання до Moneyval провести оцінку впроваджених заходів, плодом якої і є сьогоднішній рапорт. 

Серед заходів, впроваджених Апостольською Столицею, представлено покращення згаданого закону про протидію відмиванню грошей, уважніша перевірка підозрілих транзакцій, впровадження основ для посиленої міжнародної співпраці, узгодження внутрішніх норм з міжнародними стандартами, чітке окреслення фінансових злочинів у карному законодавстві, посилення повноважень ватиканських трибуналів у боротьбі з зазначеними злочинами, впровадження відповідних санкцій. Крім того, відбулася ратифікація серії міжнародних Конвенцій. Згідно з оцінками експертів, рівень міжнародної співпраці Апостольської Столиці в зазначеній матерії оцінено, як «значною мірою відповідний» до міжнародних стандартів.

Рапорт також вказує на існуючі недоліки та можливі покращення, які слід впровадити для більшої відповідності внутрішнього законодавства з міжнародними критеріями. Вказано на 7 сфер, яким Апостольська Столиця повинна приділити більше уваги. За словами монсеньйора Белестреро, оприлюднений рапорт не є завершальним етапом, але – вказівником для подальших зусиль з метою поєднання морального обов’язку з технічною досконалістю. Отож, як зауважив Представник Державного Секретаріату, закладено фундамент для будування відповідної системи боротьби з відмиванням грошей, яка показує бажання Апостольської Столиці та Держави-Міста Ватикану бути гідними довір’я партнерами в міжнародній спільноті. 

За матеріалами: Радіо Ватикан

Джерело:    КРЕДО

Немає коментарів: