ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ!

четвер, 3 травня 2012 р.

03.05.2012р. Б. / Бенедикт XVI про непроминаючу актуальність енцикліки «Pacem in Terris»



Папа у листі до учасників 18-ї Пленарної сесії Папської Академії суспільних наук, яка цими днями відбулася у Ватикані, поділився своїми роздумами стосовно енцикліки «Pacem in Terris» блаженного Йоана ХХІІІ. 
 
У шістдесяті роки минулого сторіччя, в той час, як Холодна Війна досягла свого апогею, коли громадська думка висловлювала тривогу з приводу поширення зброї масового знищення, у квітні 1963 року Папа Йоан ХХІІІ написав до світу «відкритого листа», заклик «поширювати в усіх соціальних середовищах, національних та міжнародних, засоби миру і справедливості». 

Про це пригадав Святіший Отець Бенедикт XVI у своєму посланні до учасників 18-ї Пленарної сесії Папської Академії суспільних наук, яка цими днями відбулася у Ватикані. Темою засідань був вклад енцикліки «Pacem in Terris» блаженного Йоана ХХІІІ в соціальну доктрину Церкви з нагоди 50-річчя цього документу. 

«Хоч світова політична картина значно змінилася протягом другої половини минулого століття, – пише Бенедикт XVI, – бачення Йоана ХХІІІ також і сьогодні може нас багато чому навчити, як, наприклад, у випадку нових викликів, які щодня долаємо на користь миру та справедливості в епоху після Холодної Війни, серед постійного поширення озброєння». Як пригадав Папа, енцикліка «Мир на землі» була і залишається запрошенням до творчого діалогу між Церквою та світом, між віруючими й невіруючими, пропонуючи християнське бачення місця, яке людина займає у всесвіті, сподіваючись, що зможе запропонувати послання надії світові, який її так гаряче прагне. 

«В цьому ж дусі, після терактів, які сколихнули світ, починаючи від вересня 2001 року, блаженний Йоан Павло ІІ наголосив на факті, що неможливо осягнути «мир без справедливості, ані справедливість без прощення». Поняття прощення, – зазначає Бенедикт XVI, – повинно прокласти дорогу в міжнародні дискусії щодо розв’язання конфліктів, таким чином, щоб перемінити убогу мову взаємних обвинувачень, яка не призводить до жодних результатів». Адже, якщо людська істота створена на образ і подобу Бога, багатого милосердям, ці якості повинні відбиватися і в людських справах. 

«Історичні помилки та несправедливості можна подолати лише тоді, коли люди черпатимуть натхнення з послання зцілення та надії, послання, яке пропонує шлях виходу з глухого кута, який часто поневолює окремі особи та цілі народи, що не можуть визволитися з порочного кола насильства. Починаючи від 1963 року, деякі конфлікти, які тоді здавалися нерозв’язними, відійшли в історію. У цій перспективі також сьогодні змагаємося за мир та справедливість, покладаючи надію на спільне шукання порядку, встановленого Богом, у світі, в якому кожна людська істота отримає належну пошану», – зазначив Папа у посланні до учасників 18-ї Пленарної сесії Папської Академії суспільних наук. 


За матеріалами: Радіо Ватикан

Джерело:  КРЕДО  


"...блаженний Йоан Павло ІІ наголосив на факті, що неможливо осягнути «мир без справедливості, ані справедливість без прощення» ..."

Насправді проблема прощення є багато складнішою, ніж деякі люди і народи вважають, бо полягає вона не в тому, що хтось комусь не хоче простити завдану кривду, а в тому, що кривдник не бажає і не потребує того прощення. Як приклад, можемо навести тут факт відмови колишнього російського президента Владіміра Путіна, коли він, перебуваючи з офіційним візитом в Україні, в Харкові, на пресконференції відповів журналістові на питання: "Чи не бажаєте ви, як представник російського народу, вибачитися перед українцями за все те зло, яке Росія заподіяла, протягом декількох століть, Україні?" - "Етот вопрос нє корєктєн!". Тобто зло чинити КОРЕКТНО, а вибачатися - НЕ КОРЕКТНО... 

Катехит парафії Преображення Господнього р.Б. Леонід. 

Немає коментарів: